Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
1. Česká liga mládeže odstartovala 1.-4. kolem v Litoměřicích 
Áčko stoprocentní, Béčko veze dvě výhry 
 
 
5.hodina hry zápasu Áčka s Chodovem začala, Eliška Jirotová obětuje jezdce za pochod pěšcem do dámy a vítězí, Marek Šíp remízuje věžovku a připisujeme 3 body za vítězství 4,5:1,5  
Foto  - dobrá nálada, relaxujeme v parku mezi 3. a 4.kolem
 
Všech 12 týmů se sjelo na první čtyři kola hrané v sobotu a neděli 5.-6. 10. v Litoměřicích.
Náš B-tým vloni do této soutěže postoupil a každá výhra je úspěchem, záchrana ligy (padají tři týmy) by byla fantazií.
Áčko má bronz z loňska a letos nejvyšší ambice, poprvé v historii klubu (a těchto 28let trvajících postupových soutěží mládeže) vybojovat extraligu. Za prvním místem bude cesta náročná. 
  
 Hned první zápas svedl naše áčko v loňským stříbrným týmem z Teplic. Dobře rozehraný zápas (2:0) si naši zkomplikovali dvěma velkými hrubkami ve vyhraných pozicích (2:2), pak však zabojovali Pavel Šmíd výhrou v těžké pozici a obětí věže s remízou v prohrané pozici Daniel Balín na důležité 3 body za výhru 3,5:2,5. Následovaly výhry s Litoměřicemi (4:2), velmi dlouhý 4,5 hodinový zápas s Chodovem (4,5:1,5) a na závěr bez nemocného prvního hráče Adama 4:2 s Českou Lípou. Dvě 4hodinové partie v neděli, obě vítězné, sehrála Eliška Jirotová (povinnáí dívka nemohla střídat), jinak se vystřídalo 7 chlapců/mladíků áčka na 5 šachovnicích.
 
 Béčko se snažilo s Č.Lípou i Teplicemi, dvakrát v sobotu prohrálo. V neděli porazilo Litoměřice 3,5:2,5 a na závěr v nedělním odpoledni senzačně i Chodov 4:2, na kterého dolehl dlouhý dopolední zápas s naším áčkem. To však nesnižuje zasloužené 3 body našich, i oni dlouho bojovali s Litoměřicemi. Ralax v parku (foto výše) moc pomohl.
 
 Béčko vede Michal Sliva, áčko Pavel Chrz, s výpravou pomohl Martin Mikulka, děkujeme i rodičům - řidičům za odvozy tam/zpět, paní Rejzkové, paní Šípové, panu Hong Wernerovi. 

  Blahopřání k bojovnosti všem našim (sestavy prklikem výše), ale soutěž se teprve rozeběhla, 7 kol ještě čeká. 
  
Další sraz čeká 7.12. v Buštěhradě, kde se ve dvou utkáních naši střetnou s domácím Áčkem (vedoucí tým na skore tabulky) a Béčkem, který nečekaně drží třetí příčku. Buštěhrad právě naše připravil o extraligu v domácím zápase před 4 lety, zdaří se odveta?
                                        Tabulka po 4.kole